$Crystals.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kΩ |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Length | 4.1 mm |
| Width | 1.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 889 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Series Resistance | 70 kΩ |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 5906
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68822
Ext.Price$0.68822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68822 | $0.68822 |
| 10 | $0.56853 | $5.68530 |
| 25 | $0.55686 | $13.92150 |
| 50 | $0.54544 | $27.27200 |
| 100 | $0.52236 | $52.23600 |
| 300 | $0.49740 | $149.22000 |
| 500 | $0.47363 | $236.81500 |
| 1000 | $0.45397 | $453.97000 |
| 3000 | $0.36078 | $1082.34000 |
| 5000 | $0.35309 | $1765.45000 |
